Česká verze English version

NÁVOD K UŽÍVÁNÍ

1

Jak vložit peníze do sejfu?

Do sejfu můžete vložit peníze několika způsoby. Pokud chcete peníze vložit ihned přímo z mobilu, můžete tak učinit prostřednictvím smartbankingu ČSOB a Era, aplikace MasterCard Mobile, elektronické peněženky PaySec a samozřejmě i libovolnou platební kartou. Dalšími možnostmi vvložení peněz do sejfu, které ale neproběhnou okamžitě, jsou převod či inkaso z bankovního účtu nebo hotovostní vklad v bance. Pokud máte peníze ve svém SEJFu, můžete jízdenku zakoupit, i když zrovna nebudete mít u sebe potřebné mince do automatu, nebo dokonce vůbec žádnou hotovost. Podrobné informace o poplatcích naleznete v obchodních podmínkách a ceníku.

1

Jak koupit jízdenku?

Koupit si jízdenku nebylo nikdy tak snadné, stačí pouze několik kliknutí ve vašem telefonu.

a) pokud již máte peníze v sejfu

2 Spustíte aplikaci sejf
3 Vstoupíte do sekce ,,Koupit“ a zvolíte ,,Jízdenky a kupóny MHD“
4 Zvolíte požadovanou jízdenku
5 Zadáte PIN a stisknete tlačítko „Zaplatit“

b) pokud zatím nemáte v sejfu žádné peníze

6 Nejrychlejším způsobem převedení peněz do sejfu je úhrada prostřednictvím mobilu. Na horní liště hlavního menu stisknete tlačítko „+“.
11 Stisknete první řádek „Ihned prostřednictvím mobilu“.
7

Zadáte bezpečnostní PIN a částku, kterou chcete vložit do svého sejfu a stisknete „Převést“. Sejf vám nabídne několik metod pro okamžité převedení částky. Převody ze smartbankingu a peněženky PaySec jsou bez poplatku. Za převody z platební karty bude k převáděné částce naúčtován poplatek ve výši 1,94%. Zvolte jednu z možností a postupujte dle dalších pokynů. Převod peněz proběhne okamžitě.

Podrobné informace o poplatcích najdete v ceníku.

Poté můžete pokračovat v nákupu jízdenky.

8

Jízdenka

Po provedení platby vám do sejfu přijde jízdenka s unikátním (HASH) kódem. Pokud jste již někdy kupovali SMS jízdenku, možná jste si tohoto HASH kódu všimli. HASH kód slouží především ke kontrole u revizora, ale poslouží Vám také jako identifikační údaj pro tisk daňového dokladu (viz sekce Tisk daňového dokladu).

9

Jde to i rychleji!

Pokud si chcete nákup jízdenky ještě více urychlit, přidáte si do oblíbených položek konkrétní typ jízdenky, který nakupujete nejčastěji a jízdenku v mobilu můžete mít jen na 3 kliknutí.

10

Chcete převést peníze ze sejfu na svůj bankovní účet?

Zpětný převod peněz ze sejfu je možný na váš běžný bankovní účet. Stačí kliknout na ikonu umístěnou vedle informace o vašem zůstatku v sejfu a zvolit možnost ,,Převést zůstatek“. Peníze budou poukázány na účet, který jste zadali při prvním přihlášení do klientské sekce na webu www.sejf.cz

Nevíte si rady?

Využijte nápovědy umístěné na dolní liště hlavního menu.
Pro případ problémů nebo reklamace kontaktujte zákaznický servis na emailové adrese helpdesk@sejf.cz nebo na lince +420 234 249 665.

Dopravní podnik hlavního města Prahy